نرخ روز قیمت پسته

لیست قیمت پسته

 

به دلیل نوسانی بودن نرخ های بازار و تغییر روزانه قیمت لطفا جهت اطلاع از قمت های دقیق تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس :

09134564858 مدیر فروش

لیست قیمت عمده پسته

حداقل سفارش 1000 کیلوگرم

نام انس قیمت (هزار تومان)
پسته اکبری 20-22 تماس بگیرید
پسته اکبری 22-24 تماس بگیرید
پسته کله قوچی 22-24 تماس بگیرید
پسته کله قوچی 24-26 تماس بگیرید
پسته احمد آقایی 24-26 تماس بگیرید
پسته احمد آقایی 26-28 تماس بگیرید
پسته فندقی 28-30 تماس بگیرید
پسته فندقی 30-32 تماس بگیرید
نام میزان مغز قیمت (هزار تومان)
دهن بست اکبری 50 گرم تماس بگیرید
دهن بست کله قوچی 50 گرم تماس بگیرید
دهن بست احمدآقایی 50 گرم تماس بگیرید
دهن بست فندقی 50 گرم تماس بگیرید

قیمت پسته درجه 1 (تشریفاتی، آجیلی، ارزان) = فروش جزئی

نام انس قیمت (تومان)
پسته اکبری (درجه یک) 20-22  تماس بگیرید
پسته اکبری (درجه یک) 22-24  تماس بگیرید
پسته کله قوچی (پسته آجیلی) 20-22  تماس بگیرید
پسته کله قوچی (پسته آجیلی) 22-24  تماس بگیرید
پسته احمد آقایی (پسته آجیلی) 24-26  تماس بگیرید
پسته احمد آقایی (پسته آجیلی) 26-28  تماس بگیرید
پسته فندقی (ارزان با کیفیت) 28-30  تماس بگیرید
پسته فندقی (ارزان با کیفیت) 30-32  تماس بگیرید
پسته اکبری (دهن بست) 22-24  تماس بگیرید
پسته کله قوچی (دهن بست) 24-26  تماس بگیرید
پسته احمد آقایی (دهن بست) 30-32  تماس بگیرید
پسته فندقی (دهن بست) 32-34  تماس بگیرید

دلیل ارزش و گرانی قیمت پسته

 

تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها (3 تمایز)

تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها (3 تمایز)

پسته یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین مغزهای هر مدل آجیلی است و دلیل آن نیز کاملا مشخص است؛ طعم عالی، رنگ و شکل زیبا و خواص خوراکی بسیار زیاد آن. خرید این مغز خوش‌طعم، همواره یکی از مهم‌ترین کارهای پیش از برگزاری هر مهمانی، خصوصا مهمانی‌های ایام نوروز و شب یلدا است. اگر تا به حال خرید پسته به شما سپرده شده باشد، حتما می‌دانید که انواع مختلفی پسته وجود دارد که هر کدام می‌توانند بر اساس تفاوت‌هایی در ظاهر، طعم، میزان خندانی و… در سبد خرید شما جای بگیرند. می‌توان گفت که تمامی پسته‌های ایرانی علی‌رغم تفاوت‌هایشان، کیفیت عالی، طعم خوب و شکل زیبایی دارند؛ اما مشهورترین انواع پسته، پسته‌های محصول شهر رفسنجان هستند. بهتر است بدانید که کشور ایران بزرگ‌ترین صادرکننده پسته جهان است و از بین تمامی ارقام صادراتی پسته، انواع رفسنجانی از همه مشهورتر و محبوب‌تر است. اگر به قیمت‌های پسته‌ها نیز نگاهی بیاندازید؛ چهار رقم مشهور پسته رفسنجان یعنی اکبری، احمد آقایی، فندقی و کله قوچی، قیمت به نسبت بالاتر و طرفداران بیش‌تری نیز دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را بیش‌تر با تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها آشنا کنیم.

 (برای خرید پسته از رفسنجان و سایر شهرهای ایران کلیک کنید. )

خوشمزه ترین و چرب ترین پسته رفسنجان

حتی در بین باغ های رفسنجان باغ های بخش نوق و روستاهای متعددی که در این بخش هست از نظر طعم پسته خالص تر و چرب تر هستند. در باغ های نوق اکثرا نوع پسته ی احمدآقایی و فندقی یافت میشود که این باغ ها به بزرگترین جنگل مصنوعی ایران معروف هست.

پسته‌های رفسنجان کدامند؟

پسته‌های رفسنجان کدامند؟

شاید با خود فکر کنید که پسته، پسته است و نباید تفاوت زیادی با دیگر انواع پسته داشته باشد؛ اما بهتر است بدانید که از 90 رقم پسته شناخته شده در ایران، تنها تعداد محدودی ارزش اقتصادی و تجاری دارند. مشهورترین پسته‌های ایران (و حتی جهان) همگی محصولات رفسنجان هستند. پس یکی از انواع تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها شهرت آن است و یکی از دلایل مهم آن نیز درصد خندانی بالا در بیش‌تر ارقام آن‌ها است. این چهار رقم پسته اکبری، احمد آقایی، فندقی و کله قوچی نام دارند که به اختصار آ‌ن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • پسته اکبری: شکل این پسته بادامی و کشیده است و از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین ارقام تجاری در بین پسته‌ها شناخته می‌شود. رنگ رویی مغز آن بنفش قهوه‌ای و رنگ پوسته سخت آن کرمی تیره است. این رقم از پسته از نظر زمان گل‌دهی، در دسته دیر گل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته دیر رس قرار می‌گیرد.

خرید اینترنتی پسته اکبری رفسنجان
خرید اینترنتی پسته اکبری رفسنجان

 • پسته احمد آقایی: این پسته نیز در دسته کشیده و بادامی قرار می‌گیرد. پسته احمد آقایی نیز به دلیل طعم، شکل و رنگ پوسته زیبا در لیست کالاهای صادراتی محبوب است. رنگ رویی مغز آن قرمز ارغوانی و رنگ پوسته آن، بسیار روشن است. این رقم از پسته از نظر زمان گل‌دهی، در دسته متوسط گل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته دیر رس قرار می‌گیرد.

خرید اینترنتی پسته احمد آقایی رفسنجان
خرید اینترنتی پسته احمد آقایی رفسنجان

 • پسته کله قوچی: این پسته به دلیل انس پایین و درشتی زیاد مغزش، به شهرت جهانی دست پیدا کرده است. شکل آن کروی و گرد و اندازه آن درشت است. رنگ رویی مغز آن، سرخ خاکستری و رنگ پوسته آن سفید با تیرگی متوسط است. این رقم از پسته از نظر زمان گل‌دهی، در دسته زود گل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته متوسط رس قرار می‌گیرد.

پسته کله قوچی

 • پسته فندقی: این پسته را با نام پسته اوحدی نیز می‌شناسند. این پسته، گرد (فندقی شکل) و با اندازه‌ای کوچک است. دلیل اهمیت تجاری آن نیز اندازه کوچک، طعم خوب و درصد خندانی زیاد است. این رقم از پسته از نظر زمان گل‌دهی، در دسته متوسط گل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته زود رس قرار می‌گیرد.

سایر ارقام مشهور پسته در ایران کدام هستند؟

سایر ارقام مشهور پسته در ایران کدام هستند؟

با وجود این که بیش‌تر حجم تولید و صادرات پسته ایران را باغات پسته رفسنجان تامین می‌کنند؛ اما بهتر است بدانید که علاوه بر رفسنجان، در شهرهای دیگری نیز مانند زرند، انار، راور، نائین، دامغان و… پسته کشت می‌شود. از جمله ارقام مهم دیگر پسته در ایران می‌توان به ارقام پسته ممتاز، بادامی زرند، خنجری دامغان، شاه‌پسند دامغان، پسته قزوینی، سفید پسته نوق و… را نام برد. در این قسمت به اختصار به معرفی برخی از ارقام، می‌پردازیم.

 • پسته ممتاز: مغز این رقم، نسبت به سایر ارقام، طعم بسیار بهتری دارد و از نظر شکلی در دسته بادامی شکل‌ قرار می‌گیرد. این رقم پسته، از نظر گل‌دهی در دسته زود گل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته دیر رس قرار می‌گیرد.
 • پسته بادامی زرند: این پسته، از باغات قدیمی شهرستان زرند استان کرمان سرچشمه می‌گیرد و میوه‌ای ریز، بادامی شکل و خنجری شکل دارد. این رقم پسته از نظر زمان گل‌دهی در دسته زودگل و از نظر میوه‌دهی در دسته خیلی زودرس قرار می‌گیرد.
 • پسته قزوینی: این پسته، همان طور که از نامش نیز پیدا است، از منطقه قزوین سرچشمه می‌گیرد. میوه این رقم پسته بادامی شکل، با اندازه ریز و با مغز نسبتا سبز رنگ است. این پسته از نظر زمان گل‌دهی، در دسته دیرگل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته خیلی زود رس قرار می‌گیرد.
 • سفید گسته نوق: میوه این رقم پسته نیز بادامی شکل است. شرایط آب و هوایی رشد این رقم پسته (نوق) نسبت به انواع رفسنجانی، گرم‌تر است. این رقم پسته از نظر زمان گل‌دهی، در دسته زودگل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته دیر رس قرار می‌گیرد.
 • پسته خنجری دامغان: منطقه کشت این پسته همان طور که از نام آن نیز پیدا است، دامغان است. میوه این پسته نیز بادامی شکل است. این رقم پسته از نظر زمان گل‌دهی در دسته دیرگل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته متوسط رس قرار می‌گیرد.
 • پسته شاه‌پسند: این رقم از پسته نیز مختص منطقه دامغان بوده و میوه آن نیز بادامی شکل است. این رقم از نظر زمان گل‌دهی، در دسته دیرگل و از نظر زمان میوه‌دهی، در دسته متوسط رس قرار می‌گیرد.

انواع دسته‌بندی پسته‌ها

انواع دسته‌بندی پسته‌ها

به طور کلی برای شناخت و تشخیص بهتر تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها نیاز است تا پسته‌های ارقام مختلف را با معیارهایی متفاوت دسته‌بندی کنیم و به این گونه جایگاه هر کدام را مشخص کنیم. برای تشخیص بهتر تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها به طور کلی، از سه منظر پسته‌ها را تقسیم‌بندی می‌کنند. یک دسته‌بندی، مربوط به شکل میوه است. دسته‌بندی دوم مربوط به زمان گل‌دهی و دسته‌بندی سوم نیز مربوط به زمان میوه‌دهی است. پسته‌ها را از نظر شکل، به دو دسته فندقی (گرد و کروی) و بادامی (کشیده) تقسیم می‌کنند. از نظر زمان گل‌دهی نیز پسته‌ها به سه دسته زود گل، متوسط گل و دیر گل تقسیم می‌شوند. در دسته‌بندی آخر (بر اساس زمان میوه‌دهی) نیز پسته‌ها در یکی از پنج  گروه خیلی زود رس، زود رس، متوسط رس، دیر رس و خیلی دیر رس جای می‌گیرند.

 • از نظر شکل پسته:
 • پسته‌های گرد و فندقی شکل شامل پسته‌های کله قوچی و فندقی (اوحدی) هستند.
 • پسته‌های بادامی و کشیده شامل پسته‌های اکبری، احمد آقایی، ممتاز، سفید پسته نوق و… می‌باشند.

 • از نظر زمان گل‌دهی:
 • پسته‌های زود گل شامل پسته‌های سفید پسته نوق، کله قوچی و ایتالیایی هستند.
 • پسته‌های متوسط گل شامل پسته‌های اوحدی (فندقی)، احمد آقایی و بادامی زرند هستنند.
 • پسته‌های دیر گل شامل پسته‌های قزوینی، اکبری، ابراهیمی و جندقی هستند.
 • از نظر زمان میوه دهی:
 • پسته‌های گروه خیلی زود رس: رقم قزوینی خیلی زود رس
 • پسته‌های گروه زود رس: فندقی (اوحدی) و قزوینی زود رس
 • پسته‌های گروه متوسط رس: کله قوچی، خنجری دامغانی، شاه‌پسند (دامغانی)
 • پسته‌های گروه دیر رس: احمد آقایی و اکبری
 • پسته‌های گروه خیلی دیر رس: ارقام ابراهیمی و جندقی

همان طور که گفتیم؛ پسته یکی از مهم‌ترین ارقام اقتصادی و تجاری ایران است که به علت شرایط آب و هوایی مناسب این کشور، ارقام بسیار متنوعی در آن رشد می‌کنند. از این بین مهم‌ترین آن‌ها پسته‌های رفسنجان (اکبری، فندقی، احمد آقایی و کله قوچی) هستند و به دلیل تفاوت‌هایشان نسبت به سایر ارقام، از اهمیت خاصی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز دانستن تفاوت پسته رفسنجان با سایر پسته ها می‌تواند به شما در تشخیص و درک تفاوت قیمت‌ها آن‌ها کمک کند.

دلیل افزایش قیمت پسته ؟

سختی و دشواری هایی که در کشاورزی پسته هست باعث ایجاد افزایش قیمت این محصول کشاورزی شده، پیش آمده که چندین سال هیچ محصولی نداشته ایم و سرمازندگی، آفات، بیماری ها و . . . باعث کاهش شدید محصول شدن.

دلایل تاثیر گذار بر قیمت پسته

در یک رقم پسته عواملی مثل انس پسته، سورت (غربال) شدن، میزان دهن بست، میزان پسته های نامرغوب

چطور انس پسته را محاسبه میکنند ؟

برای بدست آوردن انس پسته کافیه 142 گرم پسته را بشمارید و تعداد رو تقسیم بر 5 کنید تا انس پسته را بدست آورید.

نوسانات قیمت پسته برچه اساس هست ؟

با توجه به اینکه پسته در بازار جهانی معامله میشود، باعث شده تا قیمت دلار نیمایی رابطه مستقیمی با قیمت پسته داشته باشد