خوشمزه ترین و محبوب ترین پسته جهان

خوشمزه ترین و محبوب ترین پسته جهان

خوشمزه ترین و محبوب ترین پسته جهان

در کشور ما انواع مختلفی از پسته تولید می گردد و هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. از ویژگی های این محصول می توان به کشیده ترین ، ارزان ترین ، زیباترین و درشت ترین آن اشاره نمود. ولی مهمترین ویژگی این محصول که مورد توجه مصرف کنندگان است طعم و مزه آن است.

گفته می شود میان تمام انواع این محصول احمد آقایی از بقیه انواع آن خوشمزه تر می باشد. این نوع جز کشیده ترین ها به حساب می آید و بالاترین چربی مفید را در مغز خود دارد. از همین رو محبوب ترین نوع این محصول محسوب می شود. از دیگر انواع محبوب این محصول می توان به اکبری، فندقی و کله قوچی اشاره نمود.

اما در کل جهان، پسته ایرانی خوشمزه ترین نوع این محصول به حساب می آید.

دلیل خوشمزگی پسته ایران

این محصول در ایران دارای چربی بالایی می باشد. همین چربی نیز باعث خوشمزه شدن آن می گردد. اما دلیل این چربی چیست؟ مناطق پسته کاری ایران در ارتفاع قرار گرفته اند. در واقع باغ ها در ارتفاعی بین 2000 تا 800 متر از سطح دریا قرار گرفته اند. اما بیشترین تولیدکنندگان این محصول در آمریکا آن را در مناطق پست می کارند. به طوری که باغات آنها در ارتفاعی کمتر از 150 متر از سطح دریا واقع شده است.

ارتفاع سبب می شود تا اختلاف دمای شب و روز باعث شود تا رطوبت کمتر باشد و فشار هوا نیز کاهش پیدا کند. در نتیجه حرکت شیره نباتی بهتر می شود و سبب تغلیظ آن می گردد.

مزیت پسته های ایرانی

از مهمترین مزیت های این محصول در ایران می توان به درصد مغز آن اشاره کرد. به طور متوسط درصد مغز پسته در ایران 56 درصد می باشد. در حالی که این مقدار در آمریکا فقط 52 درصد می باشد.

نوشتهٔ پیشین
تاثیر دلار بر قیمت پسته
نوشتهٔ بعدی
طبع پسته گرم است یا سرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات