طرز تهیه خلال پسته در منزل

طرز تهیه خلال پسته در منزل

طرز تهیه خلال پسته در منزل

برای تهیه خلال پسته روش های زیادی وجود دارد. اما ساده ترین و سریع ترین روش برای این کار را در اینجا برای شما شرح خواهیم داد.

مراحل تهیه خلال پسته

در ابتدا باید پوست نازک و قرمز رنگ پسته را جدا نمایید. شما می توانید با این پوست مربای خوشمزه ای نیز تهیه نمایید. پس از اینکه پوست نازک پسته ها را جدا کردید آنها را حدود یک ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا به این صورت پوستشان کمی خشک شود و بتوان به راحتی آنها را مغز کرد.

پس از اینکه پوسته استخوانی مانند پسته را جدا کردید، مغز پسته ها را در آب خنک بریزید. دقت کنید که این مراحل باید پشت سر هم انجام شود. مغز پسته ها باید حدود نیم ساعت در آب شناور باشند. این کار باعث می شود آب میان مغز پسته و پوسته نازک آن قرار بگیرد.

بعد از اینکه پسته ها به مدت نیم ساعت خیس خوردند با یک چاقو پوسته نازک روی مغز پسته ها را نیز جدا کنید. این مرحله سخت ترین مرحله این کار می باشد.

پس از اینکه تمامی پسته ها را از پوسته جدا کردید آنها را با چاقو به صورت خلال در آورید. در نظر داشته باشید که خلال پسته ها پس از خشک شدن کمی کوچکتر می شوند. بنابراین آنها را خیلی نازک خلال نکنید.

زمانی که تمامی پسته ها خلال شد، آنها را روی یک پارچه نخی پهن کنید و در محیط خنک و خشک قرار دهید. خشک شدن آنها حدود سه تا چهار روز طول می کشد. در این مدت به خلال ها سر بزنید و آنها را زیر و رو کنید.

نکته های مهم در مورد تهیه خلال پسته

پسته ها را حتما به صورت درسته داخل آب بگذارید. اگر آنها را نصف کنید بعد این کار را انجام دهید، آب به داخل پسته ها نفوذ می کند و طعمشان را تغییر می دهد.

پسته ها را داخل آب جوش نیاندازید. چون هم رنگ و هم طعم پسته را تغییر می دهد.

نوشتهٔ پیشین
طبع پسته گرم است یا سرد؟
نوشتهٔ بعدی
طرز خشک کردن پسته خام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات