صادرات پسته به قزاقستان

صادرات پسته به قزاقستان

چگونگی صادرات پسته به قزاقستان

عموما صادرات پسته به قزاقستان از طریق مرز و گمرک مشهد صورت می گیرد. دلیل آن هم مسافت کوتاه تر و نزدیکی مرز می باشد. همچنین می توان محموله پسته را از طریق زمینی و ریلی ارسال نمود. در صورتی که حداقل حجم محموله پنجاه تن باشد، مسیر ریلی نسبت به مسیرهای دیگر مقرون به صرفه تر می باشد.

کشور قزاقستان یکی از مسیرهای اصلی برای صادرات این محصول به روسیه محسوب می شود. چون برای صادر کردن پسته از قزاقستان به روسیه احتیاج به انجام هیچ نوع امور تعرفه ای و گمرکی نمی باشد. همین مسئله سبب گشته است تا خیلی از تجار ایرانی این محصول را از طریق قزاقستان به روسیه صادر کنند.

بهترین نوع پسته برای صادرات پسته به قزاقستان

در قزاقستان خریداران به سراغ پسته های احمدآقایی، فندقی و بادامی می آیند. در واقع از آنجا که قدرت خرید مردم این کشور خیلی بالا نیست، تجار به سراغ پسته های ارزان قیمتی می آیند که درصد نمک بالایی دارند (لیست قیمت پسته به نرخ روز در ایران). از همین رو پسته های Class B را به این کشور ارسال می کنند. این نوع از پسته ها، ترکیبی از پسته های آبخندان و طبیعی با درصدهای متفاوتی می باشند. چون مزه این دو نوع پسته با یکدیگر متفاوت می باشد، عموما پسته ها  را با درصد نمک بالایی تفت می دهند. پسته طعم دار شده و تفت داده شده خوش خوراک تر است و خرید آن در این کشور به مقادیر زیادی انجام می شود.

در فروشگاه های کشور قزاقستان پسته ها هم به صورت بسته بندی شده و هم به صورت فله ای به فروش می رسند. اما حجم بیشتری از این محصول به صورت فله کارتنی عرضه می شود.

بهترین مسیر صادرات پسته به قزاقستان

همانطور که در اول متن اشاره شد، بهترین راه برای صادرات پسته به قزاقستان، مسیر ریلی می باشد. پس از آن راه زمینی گزینه مناسبی برای صادرات به حساب می آید. آخرین راه و روش نیز مسیر آبی و دریایی می باشد.

برای خرید پسته و تامین بار صادراتی بصورت فله و بسته بندی با شماره درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
صادرات پسته به هنگ کنگ
نوشتهٔ بعدی
صادرات پسته به افغانستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات