صادرات پسته به افغانستان

صادرات پسته به افغانستان

صادرات پسته به افغانستان به چه صورت است؟

صادرات پسته به افغانستان که یکی از همسایگان شرقی ایران به حساب می آید، میزان قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. بیشترین نوع پسته ای که به این کشور فرستاده می شود، پسته بادامی است. تجار افغان این محصول را هم به صورت بسته بندی شده و هم به صورت فله ای از ایران خریداری می کند. از آنجا که این کشور صنعت قوی ای برای تولید مواد غذایی و بسته بندی ندارد، وارد کردن این محصولات برای این کشور الزامی است.

نحوه صادرات پسته به افغانستان

تاجران افغان به دو صورت محصول پسته را از ایران می خرند. بعضی از آنها خود، شخصا به بازار پسته ایران می آیند و پسته ای را که لازم دارند از آن بازار تهیه می کنند. برخی دیگر به بازرگانی های عرضه کننده پسته در ایران مراجعه می نمایند. این کار مطمئن تر و امن تر می باشد. بیشتر تاجران پسته برای خرید این محصول به شهرستان فیض آباد در ایران مراجعه می کنند. بعد از آن شهرستان زرند کرمان را برای خرید این محصول انتخاب می کنند.

آنها پس از وارد کردن این محصول، آن را به دیگر کشورهای اروپایی مانند روسیه صادر می نماید.

مسیر صادرات پسته به افغانستان

از آنجایی که این کشور دارای مرز مشترک با ایران می باشد، ساده ترین راه برای صادرات پسته به افغانستان مسیر زمینی می باشد. این شیوه صادرات باعث شده است تا هزینه های حمل و نقل کاهش پیدا کند. در نتیجه قیمت نهایی و تمام شده پسته در این کشور مناسب است. (برای لیست قیمت پسته ایران به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

افغانستان سال های متوالی است که درگیر جنگ داخلی است و دولت واحدی ندارد. همین مشکلات امنیتی و اقتصادی که این کشور دارد، موجب شده است تا صادرات مواد غذایی به افغانستان به میزان زیادی انجام شود. این کشور خیلی از محصولات غذایی خود، به خصوص پسته را از ایران تهیه می کند.

برای خرید پسته و تامین بار صادراتی بصورت فله و بسته بندی با شماره درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
صادرات پسته به قزاقستان
نوشتهٔ بعدی
صادرات پسته به آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات