صادرات پسته به ترکیه

صادرات پسته به ترکیه

صادرات پسته ایران به ترکیه (منبع)

میزان تناژ صادراتی : ۴,۴۴۰,۸۲۳

ارزش ریالی : ۱,۴۴۳,۱۸۴,۵۱۹,۸۰۵

ارزش دلاری : ۴۰,۷۵۱,۱۸۵

واردات پسته ترکیه (منبع)

صادرات پسته ترکیه

صادرات پسته ترکیه

واردات پسته ترکیه

صادرات پسته به ترکیه چگونه است؟

یکی از کالاهای پر طرفدار ایرانی در ترکیه پسته می باشد. این کالا در جهان دارای طرفداران زیادی می باشد. از آنجایی که ایران و ترکیه، دو کشور همسایه می باشند، دارای روابط تجاری مناسبی نیز هستند. صادرات پسته به ترکیه دارای نکات زیادی می باشد. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

نکات مهم برای صادرات پسته به ترکیه

نکات مهم برای صادرات پسته به ترکیه

نوع پسته یکی از نکاتی است که بازرگانان برای تجارت آنها باید در نظر داشته باشند. پسته دارای انواع گوناگونی می باشد. هرکدام از انواع آنها نیز دارای ویژگی های مختلفی است. صادر کنندگان باید با سلیقه مشتریان خود آشنا باشند و بدانند که خریداران ترکیه چه نوع پسته ای را بیشتر دوست دارند. همین انواع و ویژگی های پسته ها باعث تعیین قیمت پسته در بازار می گردد.

بسته بندی یکی دیگر از نکات مهم صادرات پسته به ترکیه می باشد. سایز بسته و میزان پسته ای که درون هر بسته باید وجود داشته باشد، دارای اهمیت است. بسته بندی هایی که برای صادرات آماده می شوند باید دارای استحکام خوبی باشند و شکیل باشند.

نکته دیگر که باید حتما هنگام صادرات پسته به آن توجه کرد، صدور فاکتور پروفرما می باشد. در این فاکتور باید تمامی اطلاعات در رابطه با صادرات پسته و نوع آن ثبت شود. به این صورت مشتریان می توانند آنها را مطالعه کنند و مورد تایید قرار دهند.

محدودیت های صادرات پسته به ترکیه انجام شده ؟

مصرف پسته در این کشور بالا است. چون علاوه بر مصرف مستقیم پسته، از آن برای تهیه شیرینی های خود به خصوص باقلوا استفاده می نمایند.

کشور ترکیه در سال های اخیر اقدام به کشت وسیع پسته در کشور خود نموده است. اما حجم کشت آنها خیلی زیاد نیست و همچنین کیفیت پسته آنها نسبت به ایران پایین تر است. به همین خاطر هنوز نیاز دارند که از ایران پسته وارد ترکیه کنند.

دولت ترکیه در این سالها محدودیت هایی را برای واردات پسته تعیین نموده است، تا به این وسیله بتواند از تولید پسته در کشورشان حمایت کند. اما به دلیل اینکه در ترکیه برای صادرات پسته فعالیت زیادی دارند و تقریبا تمام میزان واردات پسته ی کشور صادرات پسته دارند و به نوعی واسطه پسته ایران به سایر کشور ها هستند.

دلیل واردات پسته ترکیه

همانطور که بالا گفتیم ترکیه یکی از واسطه های پسته ی ایران با سایر کشور ها میباشد و تمام پسته ای که واردات ترکیه میباشد در صادرات کشور استفاده میشود.

نوع پسته محبوب در صادرات ترکیه

پسته ی احمد آقایی یکی از پسته های محبوب برای صادرات به ترکیه است با اینکه سایر انواع پسته هم طبق سفارشات خریداران به این کشور صادر میشود.

حمل بار به ترکیه به دو صورت انجام می شود:

حمل بار به ترکیه به دو صورت انجام می شود:

1. حمل بار به صورت هوایی
2. حمل بار به صورت زمینی

ارسال بار به ترکیه از بصورت هوایی

خدمات هوایی کارگو یا حمل بار تجاری به صورت هوایی، با استفاده از هواپیماهای باری بزرگ و مخصوصی انجام می گیرد. از جمله هواپیماهای آنتونوف و ایلیوشین که در سطح دنیا امروزه کاربرد بیشتری در این مورد دارند و از ایمنی پرواز بالایی و همچنین دارای ظرفیت قابل توجه ای برای حمل و نقل بار بین کشورهای مختلف دنیا را دارند.
حمل بار هوایی به ترکیه که سریع ترین روش حمل بار به این کشور است از طریق فرودگاه های مختلف این کشور اعم از:
فرودگاه بین المللی اسن بوغا در انکارا
فرودگاه بین المللی عدنان مندرس در ازمیر
فرودگاه بین المللی شاکیرپاشا در ادانا
فرودگاه بین المللی دالامان در دالامان
فرودگاه بین المللی اوگوزلی در شهر غازی عینتاب
دو فرودگاه بین المللی صبیحه و اتاتورک در شهر استانبول
انجام می شود.

برای خرید پسته و تامین بار صادراتی بصورت فله و بسته بندی با شماره درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
صادرات پسته به ویتنام
نوشتهٔ بعدی
صادرات پسته به عراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات