مزایای رقابتی پسته ایران در بازارهای جهانی (4 مزیت)

مزایای رقابتی پسته ایران در بازارهای جهانی (4 مزیت)

مزایای رقابتی پسته ایران در بازارهای جهانی

از آنجایی که رقیب اصلی صادرات پسته ایران، کالیفرنیای آمریکا می باشد، که رقیب قدرتمندی نیز هست، محصول ایران باید دارای مزیت رقابتی باشد تا بتواند پاسخگوی نیازهای مشتری باشد و مشتری را در چنین فضایی ترغیب به خرید پسته از ایران نماید.

تنوع واریته در پسته ایران

یکی از مزایای رقابتی این محصول در ایران تنوع واریته می باشد. در واقع پسته ی ایرانی دارای انواع مختلفی است که پسته اوحدی، بادامی، فندقی، کله قوچی و احمدآقایی از معروف ترین آنها می باشد. به همین خاطر هنگام خرید واریته های مختلفی پیش روی خریدار باز می کند که دارای طعم و اشکال مختلفی است. قیمت پسته ها نیز با یکدیگر متفاوت است. این موضوع به خریداران این محصول حق انتخاب می دهد. این در حالی است که پسته آمریکایی در یک واریته تجاری عرضه می گردد.

طعم و کیفیت پسته ایران

دومین مزیت این محصول در ایران طعم و کیفیت آن است. ساختار غذایی پسته ی ایران سرشار از روغن های غیر اشباع شده است. همچنین دارای عناصر آروماتیک می باشد که موجب می شود محصول طعم و عطر بهتری داشته باشد.

قابلیت برشتگی پسته ایران

از دیگر مزایای آن می توان به قابلیت برشتگی اشاره کرد. از آنجایی که پسته ی ایرانی دارای روغن فراوان است، قابلیت برشته شدن در دمای 170 درجه را دارد. اما پسته آمریکایی کم چرب است و در درجه حرارت بالاتر از 130 درجه می سوزد. این ویژگی، یک مزیت بهداشتی به حساب می آید. چون اکثر میکروارگانیسم های مضر در دمای 170 درجه از بین می روند.

درصد بالای مغز پسته ایران

یکی از دلایل محبوبیت نوع ایرانی این محصول درصد مغز بالای آن است. به این صورت که در پسته فندقی 56 درصد مغز دسترسی به مغز وجود دارد. در حالی که این رقم در پسته آمریکایی حدود 52 درصد می باشد.

نوشتهٔ پیشین
چالش های تجارت پسته ایران و آمریکا
نوشتهٔ بعدی
آتی پسته چیست؟ شیوه و مشخصات قرارداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات