چالش های تجارت پسته ایران و آمریکا

چالش های تجارت پسته ایران و آمریکا

چالش های تجارت پسته ایران و آمریکا

کشور ایران یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته در جهان می باشد. اما از آنجایی که برخی اصول علمی در این کشور رعایت نمی شود این کار با چالش ها و مشکلاتی مواجه می گردد. همین چالش ها باعث می شود تا آمریکا به عنوان یک رقیب قوی برای صادرات پسته شود.

یکی از این چالش ها این است که کشاورزان از ارقام تجاری و تطابق ویژگی های آن با شرایط اقلیمی و خاکی و آبی مناطق پسته کاری جدید آگاهی ندارند. تعداد پایه گرده افشان ها با پایه های مادری در ایران هماهنگی ندارد. برای مثال این پایه گرده افشان ها در آمریکا یک به هشت است. در حالی که در ایران این رقم 1 به 190 می باشد. مشکل بعدی این است که گرده افشانی های پایه مادر و پدر همزمان نیست و به خاطر تفرق ژنتیکی پایه ها با هم یکنواخت نیستند. از دیگر چالش ها می تواند به شخم نامناسب پایه درختان، رعایت نکردن اصول درست هرس کردن، عدم آگاهی از بیماری گموز و همچنین ناآگاهی از شیوه استفاده از روش مکانیزاسیون می باشد.

دلیل واگذاری بازارهای پسته به آمریکا

برخی معتقدند کاهش سطح تولید پسته در ایران یکی از دلایل اصلی برای از دست سهم بازار صادراتی در مقابل آمریکا می باشد. اما واقعیت این است که تحریم های آمریکا اثر بیشتری در این موضوع داشته است. البته پسته ایران در فهرست اقلامی که آمریکا تحریم کرده بود قرار نگرفت. اما تحریم های بانکی سبب شد تا نقل و انتقالات پول دچار مشکل گردد و به این وسیله صادرات این محصول را تحت تاثیر قرار داد.

قیمت پسته یکی از عوامل رقابت میان ایران و آمریکا می باشد.

روش های آمریکا در رقابت صادرات پسته

آمریکا سعی دارد با شیوه های مختلف موقعیت خود را در بازار جهانی بالا ببرد. یکی از این روش ها ایجاد کشمکش و تنش در جهان است. همچنین آمریکا دارای مزایا و تکنولوژی پیشرفته می باشد. برداشت پسته در ایران به صورت سنتی انجام می شود در حالی که در آمریکا این چنین نیست. همین موضوع سبب می شود تا قیمت محصول تمام شده در آمریکا کمتر شود. قیمت یکی از عوامل اصلی برای رقابت در بازار به حساب می آید.

برای خرید پسته و تامین بار صادراتی بصورت فله و بسته بندی با شماره درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
دلیل محبوبیت پسته آمریکایی در چین
نوشتهٔ بعدی
مزایای رقابتی پسته ایران در بازارهای جهانی (4 مزیت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات