گران ترین پسته دنیا برای ایران نیست !

گران ترین پسته دنیا برای ایران نیست !

گران ترین پسته دنیا

یکی از کشورهای صادرکننده بزرگ پسته در جهان ایتالیا می باشد. قیمت تولید این محصول در برونته ایتالیا دو برابر قیمت محصولی است که در ایران و آمریکا تولید می شود. جالب است بدانید که اهمیت این محصول به اندازه ای است که پلیس سیسیل ایتالیا هر سال در بازه زمانی رشد میوه های این درختان از آنها حفاظت می کنند. این حفاظت به قدری شدید است که هم به وسیله بالگردهای هوایی انجام می شود و هم توسط نیروهای که در اطراف باغ های پسته گشت می زنند. برای بررسی قیمت روز پسته طبق نرخ دلار به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

در واقع سیسیل یکی از ارزشمندترین زیستگاه های دانه ها و بذرهای جهان به حساب می آید. محصولی که در  این منطقه به دست می آید، تشکیل دهنده یک درصد از پسته های جهان است. با وجود این میزان کم محصول این منطقه گران ترین محصول صادراتی به خصوص در کشورهای اروپایی می باشد. محصولی که در این منطقه کشت می شود هر دو سال یک بار محصول می دهد. به همین دلیل به این منطقه، منطقه طلای سبز می گویند. در مورد صادرات پسته ایران به اروپا در مطلب پیشنهادی مطالعه کنید.

دلیل گرانی پسته در این منطقه

عمل آوری و کشت این محصول در این کشور دشوار است و نیازمند مراقبت های 24 ساعته می باشد. این مراقبت ها با همکاری نیروهای ارتش و جهاد کشاورزی امکان پذیر است.

یک خاندان اشرافی به نام خاندان مور برای اولین بار  بذر این گیاه را از خاورمیانه به ایتالیا بردند و در آنجا پرورش دادند. پس از آن کشت این گیاه آنقدر در جزیره سیسیل گسترش پیدا کرد که امروزه به یکی از منابع اصلی کسب درآمد این جزیره تبدیل گشته است.

مصرف گران قیمت ترین پسته جهان

این محصول بیشتر در کشورهای اروپایی و خود ایتالیا مصرف می گردد. آنها از این محصول به عنوان طعم دهنده و چاشنی در قنادی و آشپزی استفاده می نمایند. اکثرا پودر پسته را برای طعم دار نمودن شیرینی های سنتی و پنیرهای ایتالیایی استفاده می کنند.

برای خرید پسته و تامین بار صادراتی بصورت فله و بسته بندی با شماره درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
آتی پسته چیست؟ شیوه و مشخصات قرارداد
نوشتهٔ بعدی
کالری پسته چه مقدار است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات