کالری پسته چه مقدار است؟

کالری پسته چه مقدار است؟

کالری پسته چه مقدار است؟

احتمالا شنیده اید که می گویند پسته مملو از مواد مغذی و پر خاصیت می باشد. همچنین نقش بسیار موثری در سلامت انسان ایفا می کند. اما افرادی که رژیم های غذایی مختلف دارند، باید از میزان کالری پسته آگاه باشند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که این مواد مغذی چه مواردی هستند. همچنین در مورد میزان کالری آن صحبت خواهیم کرد. در نظر داشته باشید این موارد در مورد پسته خام صادق هستند و ممکن است شامل پسته های بو داده نگردند.

پسته خام دارای چربی اشباع شده و غیر اشباع می باشد. همچنین دارای موادی همچون سدیم، کربوهیدرات، پتاسیم، قند، فیبر غذایی، کلسیم، ویتامین آ، پروتئین،  ویتامین دی، آهن، ویتامین ب6، ویتامین ب12، منیزیوم و ویتامین ث است.

در اینجا برای بررسی مقدار هر کدام از این موارد مقیاس 100 گرم پسته خام را در نظر می گیریم. کالری این میزان پسته خام 562 می باشد. کل چربی آن 45 گرم است. میزان چربی اشباع شده 6 گرم و چربی چند غیر اشباع 14 گرم و چربی تک اشباع 24 گرم می باشد.

 سدیم آن 1 میلی گرم، کربوهیدرات 28 گرم، پتاسیم 1025، قند 8 گرم، فیبر غذایی 10 گرم، کلسیم ده درصد از نیاز روزانه، ویتامین آ هشت درصد از نیاز روزانه، پروتئین 20 گرم، آهن بیست و یک درصد از نیاز روزانه، ویتامین ب6 هشتاد و پنج درصد از نیاز روزانه و منیزیم سی درصد از نیاز روزانه را تامین می نماید.

چه مقدار کالری پسته در روز می توان مصرف کرد؟

هر فرد بر اساس رژیم غذایی که خود دارد می تواند میزان کالری دریافتی لازم را تخمین بزند و تصمیم بگیرد برای بدن او چه میزان کالری لازم است. اما به طور کلی هر فرد با رژیم غذایی معمولی می تواند در روز 20 عدد پسته میل نماید. این 20 عدد پسته معادل 80 کالری می باشد. در واقع کالری هر عدد پسته برابر با 4 است.

آیا دریافت کالری پسته ی بالا مفید است؟

پسته دارای خواص زیادی می باشد. استخوان ها را قوی می کند و از سرطان پیشگیری می نماید. قدرت بینایی را بهبود می بخشد و عملکرد دستگاه گوارش را بهتر می کند. کم خونی را جبران می کند و سیستم ایمنی بدن را بالا می برد. اما با وجود این خواص در مصرف این خوراکی خوشمزه نباید زیاده روی کنید. چون کالری بالای آن باعث می شود آسیب ببینید.

برای خرید پسته رفسنجان بصورت تناژ طبق قیمت روز پسته با ما تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
گران ترین پسته دنیا برای ایران نیست !
نوشتهٔ بعدی
تولید پسته در جهان به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات