تولید پسته در جهان به چه صورت است؟

تولید پسته در جهان به چه صورت است؟

تولید پسته در جهان به چه صورت است؟

برای تولید پسته به صورتی که محصول خوب و با کیفیتی برداشت شود، باید نکاتی را رعایت نمود و طبق اصول خاصی این نهال ارزشمند را کاشت. در ادامه این نکات را بازگو خواهیم کرد. برای خرید پسته میتونید از طریق kivaaz با تامین کننده های مختلفی ارتباط برقرار کنید.

مکان مناسب برای کاشت پسته

نهال پسته را باید در مناطقی کاشت که دارای زمستان های سردی باشند. اما به این نکته توجه داشته باشید که زمستان آن منطقه یخبندان نداشته باشد. منطقه ای که این محصول در آن کاشته می شود باید دارای تابستانی گرم باشد که مقداری بارندگی هم داشته باشد. مناطق مرتفع و مرطوب برای کاشت و پرورش این محصول مناسب نیست. از همین رو مناطق بیابانی نیمه خشک، مناطقی ایده آل به حساب می آیند.

نهال پسته باید کاشته شود یا دانه آن؟

کاشت هر دو این موارد مقدور است. اما باید بدانید که کاشت دانه پسته مدت زمان طولانی تری برای به بار نشستن در بر می گیرد که خیلی مقرون به صرفه نیست. به همین خاطر اکثرا از نهال آن استفاده می نمایند.

چگونگی کاشت نهال و بذر پسته

برای کاشت این نهال و بارور شدن آن نیاز به درخت نر هست. به این صورت که به ازای هر 15 درخت ماده، یک درخت نر کاشته می شود. ولی تشخیص نرینگی یا مادگی نهال ها تا قبل از هفت سالگی کار سختی می باشد. به همین خاطر برای اطمینان چندین نهالی که احتمال نرینگی می دهند، در اطراف نهال های ماده می کارند تا مطمئن شوند یک نهال نر در آن منطقه وجود دارد.

اما اگر خواستید بذر بکارید باید حتما بذر خام خریداری شود. برای کاشت بذر باید مراحل مختلفی را طی کنید و نگهداری از آن باید با دقت تمام انجام شود.

نهال ها یا بذرها باید در جایی کاشته شوند که نور خورشید به طور کامل به آنها بتابد. پرورش آن نیز نیازمند خاک مغذی می باشد. برای رشد مناسب نهال ها باید اسیدی و بازی بودن خاک تنظیم گردد. مناسب ترین PH خاک برای این کار مابین 7.5 تا 7 می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که درخت پسته تا 10 متر رشد می کند. از همین رو باید هنگام کاشت نهال ها فاصله مناسب را رعایت کنید تا درخت ها جای رشد داشته باشند. بهترین فاصله میان هر درخت بین 5 تا 4 متر است.

قیمت پسته بصورت لحظه ای در kivaaz بر اساس نرخ دلار و موارد تاثیر گذار در قیمت.

نوشتهٔ پیشین
کالری پسته چه مقدار است؟
نوشتهٔ بعدی
روند خشک کردن پسته تازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات