مقدار تولید پسته در هکتار

مقدار تولید پسته در هکتار

مقدار تولید پسته در هکتار

به طور کلی متوسط پسته ای که در هر یک هکتار برداشت می گردد حدود یک تن می باشد. ولی دیده شده که در بعضی اوقات برداشت بیشتری نیز صورت گرفته است. رکورد بیشترین برداشت پسته به ازای هر هکتار 44 تن بوده است. این رکورد را مزرعه ای در دامغان دارد. برای خرید پسته از کشاورزان و تامین کننده های بزرگ کشور میتونید از طریق kivaaz اقدام کنید.

این باغدار دامغانی باغی 140 هکتاری در منطقه معبد یزدان آباد دارد. او برای آبیاری درختان خود از شبکه نوین آبیاری استفاده کرده است و اصولی باغبانی را به درستی رعایت نموده است.

در هر هکتار چند درخت پسته می توان کاشت؟

از آنجایی این درخت سیستم ریشه ای عمیق دارد، بهترین فاصله میان هر ردیف بین شش تا هفت متر می باشد. همچنین فاصله بین هر درخت باید بین سه تا چهار متر باشد. در نتیجه در هر هکتار زمین می توان میان 400 تا 334 درخت کاشت.

بیشترین میزان برداشت پسته در هر هکتار

میزان محصول برداشت شده وابسته به خصوصیات خاک، شرایط آب و هوایی و عوامل دیگر متفاوت است. عموما از اوایل شهریور ماه باغداران اقدام به برداشت محصول می نمایند. برداشت باید در زمان مناسبی صورت پذیرد. بهترین زمان برداشت در ساعات اولیه روز می باشد. چون اگر برداشت محصول با تاخیر انجام شود، پوست سبز آن ترک می خورد و زمینه مساعدی برای جذب آلودگی فراهم می شود.

محصول چیده شده را در جعبه ها و سبدهای مناسب می گذارند و باید در کمترین زمان ممکن آن را به محل فرآوری حمل نمایند. اگر بخواهیم حالت عادی و شرایط مساعد را برای یک باغ در نظر بگیریم به طور متوسط از هر هکتار باغ 2500 کیلوگرم پسته خشک برداشت می شود.

درآمدی که از این محصول به دست می آید وابسته به شرایط و میزان تولید کل کشور متفاوت است. زمانی که خشکسالی اتفاق بیافتد یا به هر دلیل دیگری تولید و صادرات پسته کاهش پیدا کند قیمت پسته افزایش پیدا می کند.

نوشتهٔ پیشین
میزان تولید پسته در ایران
نوشتهٔ بعدی
بزرگترین تولیدکننده پسته در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات